biuro@petronova.pl +48 62 737 59 80

Rodzaje myjni samochodowych – jaką wybrać ?

Laserwash = Budowa myjni bezdotykowych

Czyste i zadbane auto to chluba właściciela. Ale jak myć auto by było jednocześnie czyste a lakier pozostał nieskazitelny?

Przez lata sposoby mycia samochodu przeszły od ręcznego mycia, na przykład na własnym podwórku, do korzystania z myjni samochodowych. Cenimy bowiem wygodę i przede wszystkim nasz czas. Ale też rodzajów myjni przybyło – jaką zatem wybrać aby nasz samochód lśnił czystością i nie narazić się na uszkodzenia, rysy czy niedomyte elementy? Poniżesz przedstawiamy rodzaje myjni samochodowych

Rodzaje myjni samochodowych

Wbrew pozorom myjnia myjni nie jest równa. Jeszcze jakiś temu największą popularnością cieszyły się myjnie automatyczne. Prosta sprawa – wjeżdżamy autem do myjni, wysiadamy, wybieramy program lub wpisujemy kod programu do automatu przy wjeździe , wciskamy guzik i czekamy, aż maszyna zrobi swoje.

Najczęściej czekamy poza autem niezależnie od pogody. Niestety, po wyjeździe możemy się zdziwić. Niedomyte powierzchnie, zacieki a co gorsza rysy na lakierze przyprawiają o zawrót głowy.

Zapieczony, długo zleżały brud, pył, błoto i piach przywarte do lakieru może na takiej automatycznej myjni nie zostać odpowiednio rozbity i zneutralizowany w pierwszym etapie mycia polegającym na spryskaniu powierzchni auta odpowiednią chemią- roztworem wody i środka chemicznego.

Największa wada myjni dotykowych – szczotkowych

Kiedy w kolejnym etapie do pracy zabiorą się wirujące szczotki – mimo ciągłego zwilżania pojazdu mgiełką wody podczas szybkiego obracania będą w kontakcie z lakierem naszego auta rysować powierzchnię lakieru.  Mikroryski zauważymy i tak – szybciej – już po kilku myciach lub później po kilkudziesięciu wizytach na takiej myjni.  Zdecydowanie nie jest to efekt jakiego oczekiwaliśmy.

Rodzaje myjni samochodowych – myjnie ręczne bezdotykowe

Mamy także do wyboru również tzw myjnie bezdotykowe. Tutaj sprawa nieco się komplikuje, bo o ile nie ma tam szczotek czy zanieczyszczonych gąbek, które łatwo pozostawiają swój namacalny ślad na lakierze, o tyle musimy sami wziąć lancę do ręki i w nie zawsze sprzyjających warunkach zadbać o dokładne wymycie auta.

Czasami czynność musimy powtarzać, bo po spłukaniu okazuje się, że niestety pozostały elementy wymagające poprawy co jest czasochłonne i tracimy więcej czasu niż zaplanowaliśmy na tą czynność.

Myjnie bezdotykowe na których właściciel pojazdu okrąża swoje auto niezależnie od pogody również różnią się skutecznością . Zależy ona od ciśnienia wody jaką zabezpieczył właściciel takiej myjni, zależy też od jakości i częstotliwości prac serwisowych na takiej myjni. I oczywiście od samej chemi i proporcji w jakiej chemia jest podawana.

Wady myjni ręcznych – bezdotykowych

Tak czy inaczej korzystając z takiej myjni musimy liczyć się z mokrymi butami i odzieżą. W okresie jesienno-zimowym ma to znaczenie. W ostatnim czasie do często odwiedzanych myjni dołączyły tzw. myjnie laserowe. Brzmi futurystycznie, ale jakie niesie korzyści w porównaniu do myjni automatycznych czy bezdotykowych?

Korzystaj z najnowszej technologii – bezdotykowej myjni automatycznej !

Przede wszystkim w myjniach samochodowych Laserwash nie ma szczotek i podobnie jak w myjni bezdotykowej maszyna nie dotyka karoserii naszego samochodu. To już coś! A więc nie ma ryzyka rys bo nie ma szczotek, jest bezdotykowo i nie ma lancy – nie musimy wysiadać z pojazdu. Dodatkowo, zaraz po wjeździe do myjni Laserwash laser skanuje nasze auto i ustawia robota myjącego pod odpowiednim kątem i odpowiedniej odległości.

Zalety bezdotykowej myjni automatycznej

Dodatkowo w przypadku tego rodzaju myjni właściciel nie musi opuszczać pojazdu podczas procesu mycia! W momencie gdy automat myje nasz pojazd my możemy oddać się przyjemniejszym czynnościom – przejrzeć wiadomości w telefonie, odpisać na maila czy po prostu chwilę odetchnąć. Brzmi ciekawie. Ale jak przyjrzymy się głębiej zalety takiej myjni stają się jeszcze bardziej zachęcające.

Proces mycia w bezdotykowej myjni automatycznej

Proces mycia jest na prawdę szybki. Wirtualne naprowadzanie i pozycjonowanie ramienia myjącego pojazd ustawia go zawsze w optymalnym położeniu do każdej powierzchni samochodu  dzięki czemu wysokociśnieniowe dysze pracują pod idealnym kątem. Myjnia posiada system precyzyjnej aplikacji wysokiej jakości środków myjących a co więcej, posiada także opcję usuwania owadów z przedniej części karoserii i przedniej szyby.

Wysokociśnieniowe mycia zarówno nadwozia jak i podwozia bez obawy o uszkodzenia ucieszy chyba każdego właściciela pojazdu. Myjnia laserowa ma opcje także doczyszczania progów, woskowania, nabłyszczania oraz wiele opcji suszenia. Wszystko to odbywa się zupełnie bezdotykowo a jednocześnie precyzyjnie i skutecznie. A kolorowa piana lub opcja superpołysku OverGlow to estetyczna kropka nad „i”.

My nie wysiadamy z auta, po kilku minutach relaksu wyjeżdżamy lśniąco czystym samochodem, bez zarysowań, zacieków czy pozostałości brudu na karoserii. To jest właśnie technologia w służbie człowieka!